ZAWADA - PRZYWORY 1:1

Remisem 1:1 zakończyło się ostatnie spotkanie rundy jesiennej pomiędzy Zawadą, a Przyworami. Tak jak się spodziewaliśmy, nie był to łatwy mecz. W pierwszej połowie goście ostro nacierali. Od samego początku narzucili wysokie tempo gry przez co mieliśmy sporo pracy w defensywie. Pomimo sporego nacisku Przywór, z czasem dochodziliśmy do głosu - 3 dobre okazje na strzelenie gola miał Dawid Kubus, jednak nie znalazł recepty na pokonanie goalkeepera przyjezdnych. Skutecznie się broniliśmy do 35 minuty, kiedy to w zamieszaniu, po indywidualnym błędzie naszego zawodnika, piłkę przejął zawodnik Przywór i uderzył zza szesnastki - futbolówka zmieniła jeszcze kierunek lotu po rykoszecie i wtoczyła się obok bezradnego Piotrka Poledni. Niefortunna, głupio stracona bramka i było 0:1. W przerwie padły twarde słowa w szatni i znowu pomogło. W drugiej połowie całkowicie przejęliśmy inicjatywę. Kreowaliśmy sobie dobre okazje bramkowe, szwankowała jednak skuteczność i decyzyjność zawodników Zawady. W 71 minucie meczu padło wyrównanie za sprawą Łukasza Wilczka, który zdobył gola po rzucie wolnym. Piłka wpadła pod poprzeczkę, po rękach bramkarza. W tej sytuacji goalkeeper Przywór powinien zachować się lepiej. 1:1 i Zawada dalej nacierała. Przyjezdni co jakiś czas wyprowadzali kontry, ale bez skutku. W końcówce spotkania nasze ataki przyniosły efekt w postaci rzutu karnego. Sfaulowany został Łukasz Wilczek i sam poszkodowany był egzekutorem jedenastki. Wszyscy już myśleli, że 3 punkty zostaną w Zawadzie, jednak pewny siebie "Wilku" przestrzelił karnego i marzenia o zwycięstwie prysły jak mydlana bańka. Wielka szkoda, ale takie sytuacje w piłce nożnej się zdarzają. Drużyny podzieliły się punktami, dzięki czemu utrzymaliśmy solidne 4 miejsce w lidze, a także zachowaliśmy nasz rekord - 8 meczów z rzędu bez porażki na własnym boisku! Rozgrywki ligowe udają się na zimową przerwę, ale to jeszcze nie koniec zmagań naszych chłopców w tym roku. W najbliższą niedzielę o godzinie 13.00, w ramach rozgrywek Pucharu Polski, będziemy podejmować A-klasowy zespół SKF TOR II Dobrzeń Wielki. Serdecznie zapraszamy!

LZS ZAWADA - LZS II PRZYWORY 1-1 (0-1)

0-1 35min. Krzysztof Malik
1-1 71min. Łukasz Wilczek

LZS Zawada: Piotr Polednia - Łukasz Bihun, Wojciech Bihun, Adrian Brandt, Dominik Kornberg (46 Tomasz Lasek), Dawid Kubus, Krystian Malek, Patryk Misztur, Sławomir Stemplewski (73 Marcin Wilczek), Paweł Wiertelak, Łukasz Wilczek

Rezerwa: Tkaczuk, Pikos, Modrak
Nieobecni: Zieliński, Likos
Trener: Marcin Wilczek

TRENINGI: WTOREK - CZWARTEK godzina 18.00!