NAKŁO - ZAWADA 2:1

Piłkarze Marcina Wilczka zanotowali porażkę, przegrywając 2:1 z Fiorentiną Nakło. Niestety nie udało się wywieźć zdobyczy punktowej z trudnego terenu. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy już 2:0. Pechowo ułożył się ten mecz dla Zawady - dwie bramki straciliśmy po rzutach karnych. Pierwsza jedenastka dla gospodarzy w ogóle nie powinna zostać podyktowana, ponieważ faul na zawodniku z Nakła ewidentnie był poza polem karnym - sędzia jednak zdecydował wskazać na wapno i było 1:0. Drugi karny był skutkiem indywidualnego błędu Pawła Tkaczuka, który przy próbie wybicia piłki głową, nastrzelił swoją rękę - tutaj sędzia podjął dobrą decyzję i było 2:0. W przerwie trener Wilczek osuszył głowy chłopakom i prawidłowo, bo pierwsza połowa w wykonaniu naszych zawodników była po prostu słaba. W drugiej odsłonie spotkania pewniej ruszyliśmy z atakami. Przejęliśmy inicjatywę i stwarzaliśmy sobie sytuacje. Goście momentami kotr-atakowali ale bez efektów. Brakowało nam zawodnika który wziąłby ciężar gry na siebie. W 90 minucie w polu karnym przeciwnika faulowany był nasz napastnik Tomek Lasek, który pojawił się na boisku w końcówce spotkania. Sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnie na gola zamienił Wiertelak. Przy wyniku 2:1 ruszyliśmy do przodu. Niewiele brakowało, a do remisu doprowadziłby Patryk Misztur, który potężnym strzałem zza pola karnego sprawił ogromne problemy goalkeeperowi Nakła. Niestety porażka Zawady stała się faktem. Zganić należy grę w pierwszej połowie, za to na pochwałę zasługuje nasza reakcja po przerwie. Zagraliśmy dobrą drugą część i prawie udało się wyrwać punkt. Gdyby nie błąd sędziego z pierwszej połowy, zapewne mielibyśmy remis. Należy też zaznaczyć że musieliśmy sobie radzić bez Łukasza Bihuna (kontuzja stopy), Łukasza Wilczka i Artura Pikosa. Ostatni mecz rundy jesiennej zagramy u siebie z LZS'em II Przywory, który wsparty zawodnikami z okręgówki pewnie pokonał lidera z Izbicka 5:2. Ostatniego meczu przegrać nie możemy, bo stracimy nasze dobre 4 miejsce właśnie na rzecz Przywór. Będzie bardzo ciekawie i już teraz serdecznie zapraszamy na niedzielę naszych wspaniałych kibiców!

FIORENTINA NAKŁO - LZS ZAWADA 2:1

• Wiertelak

Skład: Polednia - Malek, Wiertelak, Brandt, Tkaczuk - Kornberg, W.Bihun, Misztur, Kubus - Stemplewski, Likos
Zagrali również: Lasek, M.Wilczek, Modrak
Nieobecni: Zieliński, Długosz, Pikos, Ł.Wilczek, Ł.Bihun (był na meczu razem z drużyną)

TRENINGI WTOREK I CZWARTEK O GODZINIE 18.00!!