PORAŻKA Z PRZYWORAMI, KONIEC SEZONU!

Marzenia o 3 miejscu na koniec sezonu prysnęły jak bańka mydlana, po tym jak nasza drużyna poniosła sromotnaą porażkę 6:1 z drugą drużyną Przywór. Gospodarze zagrali najmocniejszym składem, ale nie zmienia to faktu, że to my zagraliśmy poniżej oczekiwań. Zdawało się jakby naszych piłkarzy przerósł ten mecz. Rywal robił z nami co tylko chciał i obnażył wszystkie nasze słabe strony. Zagraliśmy fatalnie. Rywale ogrywali nas z wielką łatwością, mieliśmy problemy z wyprowadzeniem piłki. Zanotowaliśmy mnóstwo niecelnych podań i i strat. Błędne (wręcz momentami idiotyczne) podejmowanie decyzji, brak pomysłu na grę. W takich słowach można scharakteryzować ostatni mecz sezonu. Była szansa na 3 miejsce w lidze, ale sprawiedliwość chyba jednak istnieje. Zdecydowanie bardziej zasłużyli na nie zawodnicy z Grudzic, którzy mieli bardzo dobrą rundę wiosenną. My kończymy sezon na miejscu 5 - biorąc pod uwagę wycofanie się 2 drużyn, jednego walkowera i tylko 8 punktów zdobytych z gry w tej rundzie, lokata ta wydaje się być i tak szczęśliwa.

Runda wiosenna nie była dla nas tak udana jak jesienna. Pożegnanie z drużyną braci Wilczków miało znaczący wpływ na losy drużyny. Kontuzje również nie oszczędzały zawodników i mocno przetrzebiały nasz skład. Cieszyć może szersza kadra i jakby nie było 5 miejsce, którego dawno nie było w Zawadzie. W przerwie zasilili nas: Badecki, Rychlikowski, Figura, Żurakowski i Bulak, a nowym trenerem w zimie został Błażej Karliński. Statystyki za kończący się sezon wyglądają następująco: 11 zwycięstw (w tym 4 walkowery), 3 remisy i 7 porażek. Zgromadziliśmy 37 punktów. Strzeliliśmy 36 bramek, straciliśmy 28. Zajęliśmy 3 miejsce pod względem najmniejszej ilości straconych bramek i 7 pod względem największej ilości strzelonych goli.

Treningi odbywać się będą do końca miesiąca. Okres przygotowawczy będzie startował w sierpniu, a niedługo przed sezonem tradycyjnie odbędzie się spotkanie drużyny z zarządem przy grillu. Określone zostaną cele i szczegóły na nadchodzący sezon. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, działaczom i kibicom! Serdecznie zapraszamy na "Festyn w Zawadzie", który odbędzie się 1-2.07.2017 przy boisku klubowym. Ave Zawada :)